Náš badmintonový deník

Proběhlé akce, výsledky, komentáře

Badminton ve Velkých Pavlovicích

Badminton ve Velkých Pavlovicích

10.4.2019

Třetího ročníku badmintonového turnaje „Badminton Velké Pavlovice Open“, který pravidelně pořádá SVČ vždy v prvních jarních měsících, se zúčastnila mimo domácí sportovce čtyřicítka badmintonistů žákovských kategorií. Z velkopavlovických badmintonistů získal stříbrnou medaili Viktor a bronzovou Natali. Viktor si také přivezl stříbrnou medaili z pro nás úspěšného turnaje v Kunovicích, který se konal o dva týdny později a na který se vydala skupina deseti velkopavlovických badmintonistů posílena o Filipa z Velkých Němčic. Výprava přivezla tři medaile. Mimo zmiňovanou stříbrnou získal právě Filip zlatou a Martin doplnil o stříbrnou medaili, oba v juniorské kategorii. V badmintonovém oddílu ve Velkých Pavlovicích trénuje dvacítka mladých badmintonistů z Velkých Pavlovic a okolních obcí. Děti získávají od těch nejmenších základní sportovní návyky, které postupně rozvíjí s cíleným prohlubováním konkrétních badmintonových dovedností. Do konce školního roku nás čeká ještě účast na několika turnajích. V domácím prostředí například proběhne v sobotu 27. dubna kvalifikační turnaj v kategorii U11, kde se utkají děti z jihomoravského kraje o postup na MČR.


Badmintonové soustředění

Badmintonový podzim

5.12.2018

Začátkem školního roku začaly i naše tréninky. Kvůli potřebné rekonstrukci podlahy v hale, jsme se dostali na kurty až v říjnu, ale již v září jsme uskutečnili několik adaptačních tréninků v malé školní tělocvičně a také na venkovním hřišti. Na opravené podlaze v hale je však radost trénovat. Tréninky mladých badmintonistů probíhají dvakrát týdně, děti jsou rozděleni do dvou věkových kategorií a své tréninkové aktivity plní zodpovědně. Badminton je skvělým sportem pro vybudování základní fyzické kondice dětí, což je dobrou preferencí pro práci i s těmi nejmenšími, kdy se snažíme o všeobecnou sportovní průpravu a poskytnutí aerobního tréninku. Těm pokročilejším pak dává tento sport možnost neustále se zdokonalovat a to na jakékoliv herní úrovni či fyzické průpravě. Již v říjnu se naši hráči zúčastnili dvou turnajů v Brně. První byl velmi úspěšný. Z pravidelného Junior Cupu konaného v hale na Kuklenské přivezli Jakub a Martin hned dvě medaile, zlatou a bronzovou v kategorii hráčů do patnácti let. Na tradiční turnaj do líšeňské haly „O brněnského bouchača a brněnskou koc“ vyrazili hned čtyři badmintonisté z oddílu: Viktor, Saša, Martin a Jakub. Na medaile sice nedosáhli, ale i tak vezmeme-li k úvahu malé množství tréninků, sehráli pěkné duely. Nejlépe si vedl ve své kategorii Jakub, který se umístil na celkovém sedmém místě. Další podzimní akce v našem kolektivu, byla spíše kulturní záležitost. Vyjeli jsme společně s mladými badmintonisty do břeclavského kina Koruna na film „Johnny English znovu zasahuje“. Komedie s Rowan Atkinsonem v hlavní roli se dětem líbila a věřím, že si to všichni zúčastnění dobře užili. Johnny English opět nezklamal a neohroženě zneškodnil padoucha ohrožujícího svět pomocí moderních technologií. Podzimní horkou novinkou jsou také naše nové tréninkové dresy. Takže nám k fialové přibyla ještě nově barva žlutá. Také v letošní sezóně rozvíjíme spolupráci s brněnským klubem Badminton Sharks Brno a máme naplánováno do budoucna hned několik společných akcí. Tou první na začátku prosince byl, při příležitosti „Dne otevřených dveří“ v naší ZŠ, společný jednodenní camp pro mladší hráče. Proběhly tři tréninkové jednotky s nácviky horního úderu, proloženými především hrami pro rozvoj postřehu a obratnosti.


Badmintonové soustředění

Letní badmintonový camp

4.8.2017, Bystřice nad Perštejnem

V termínu 28. 7. - 4. 8. byl nabídnut soutěžním hráčům letní badmintonový camp. Tuto možnost využili pouze Viktor a Martin. Na tomto letním soustředění pořádané družebním oddílem BS Brno, plnili skvěle všechny tréninkové plány. Camp proběhl v kvalitním sportovním komplexu v Bystřici nad Pernštejnem, kde na čtyřicet mladých badmintonistů, pod vedením šesti trenérů, mělo všechno potřebné zázemí k tréninku a následné regeneraci v jednom místě.


Badmintonisté na koních

Badmintonisté na koních

4.6.2017, Kobylí - Velké Bílovice

Po loňském úspěchu akce splavování řeky Jihlavy jsme na letošní rok připravili na závěr badmintonové sezóny jiné téma, tentokrát jízdu v koňském sedle. Ke koním jsme se museli dostat malou pěší túrou po naší krásné jihomoravské krajině. Společně s rodiči jsme putovali s Kobylí přes Vrbici ke kopci Hradišťku, pod nímž se nachází ranč SEN, cíl naší výpravy. Všichni účastníci byli na začátku výpravy rozděleni do družstev, která cestou hledala ukryté zprávy a řešila postupně úkoly, vědomostní otázky a šifry z těchto zpráv. Tak všichni sbírali indicie, ze kterých závěrem mohli vytvořit „větu dne“. Tedy vše do chvíle, kdy nám příroda přichystala jiné dobrodružství. Bouře, která se spustila, nás promáčela doslova na kost, ale i tak vytvořila, především pro děti, nezapomenutelný zážitek. Rychlým přesunem, hnáni větrem a deštěm, jsme se nakonec dostali na ranč, kde jsme obeschli částečně na sluníčku, které po bouřce opět vyšlo, částečně u ohně. Dokončili jsme soutěžní hru, prohlédli si stáje, zkusili si péči o koně, svezli se na nich a při ohni mezi tím opékali špekáčky. A věta dne? „Kdo sedí doma, nic neprožije.“

  Fotogalerie


Radotin Cup 2017

Eliška v Radotíně druhá

20-21.5.2017, Praha-Radotín

Na víkend se vydalo 6 hráčů z velkopavlovického badmintonového oddílu do Prahy na dvoudenní turnaj Radotín Cup 2017, kterého se zúčastnilo nejméně 150 hráčů z celé ČR a slovenské Bratislavy. V sobotních utkáních postoupili hned čtyři naši hráči ze základních skupin do finálních pavouků. V kategorii U14 postoupili Eliška a Jakub z prvních míst bez jediné prohry, díky čemuž byli nasazeni až ve druhém kole pavouka. Jakub žel tento svůj zápas prohrál a nepostoupil tak do finálové čtyřky. V následném boji o pořadí však zvítězil a skončil celkově na skvělém pátém místě. Eliška se po perném zápase probojovala až do finále, kde však podlehla hráčce z Nejdku a skončila na druhém místě. Eliščina stříbrná medaile na tak velkém turnaji je pro nás velký úspěch. A úspěchem pro nás také bylo, že všichni naši hráči skončili v sobotních sudých kategoriích umístnění do jedenáctého místa.
V neděli, po přespání v radotínské sokolovně, jsme se vrátili do sportovní haly a znovu začali maratón badmintonových dvouher. Ze základních skupin postoupili opět Jakub s Eliškou a Samuelem. Zde se nám však nedařilo jako v prvním herním dnu a na medaile jsme nedosáhli. Díky odjezdu zpátečního spoje, jsme museli poslední zápasy , které se hrály až po 17 hodině, již skrečovat. Nejlépe si vedla opět Eliška, která skončila v kategorii U15 na pátém místě. Samuel v kategorii U11 skončil šestý. Jakub, který sehrál skvělý zápas s vítězem turnaje, kterého však nedokázal překonat, skončil nakonec v nejpočetnější kategorii U13 devátý. Ostatní se do první desítky již nevešli. Všichni si skvělý víkend užili a taky si odvezli řadu cenných zkušeností a věřím, že i novou motivaci do další práce. Děkuji za vzornou reprezentaci všem našim mladým hráčům. Také z oddílu děkujeme manželům Chovancovým z Brna, kteří celou jihomoravskou výpravu do Prahy řídili a skvěle zorganizovali.


Jarní turnaj Hustopeče

Tři medaile pro pavlovické badmintonisty

8.4.2017, Hustopeče

V sobotu 8. dubna jsme se vydali v počtu devíti hráčů do nedalekých Hustopečí na „Jarní turnaj“ pořádaný místním oddílem ve sportovní hale. Stalo se že "Velkopavlovičtí" zde vybojovali hned 3 medaile. Jakub H. zopakoval svůj úspěch z konce března, kdy si přivezl zlatou medaili z Brna, a stanul tak na nejvyšším stupínku bez ztráty setu v kategorii U13 i zde v hustopečské hale. V kategorii U11 si výborně vedl stříbrný Viktor, ale také Samuel, který skončil na bramborové čtvrté příčce. Eliška dosáhla na stříbrnou medaili mezi dívkami v kategorii U15. Všem medailistům gratulujeme a děkujeme za nasazení a bojovnost také ostatním zúčastněním hráčům ze SVČ Velké Pavlovice: Martinovi, Sarah, Alexandrovi, Michalovi a Jakubovi C.


Jednodenní soustředění závodních hráčů

Jednodenní soustředění závodních hráčů

1.4.2017, Velké Pavlovice

V sobotu na „Apríla“ jsme uspořádali v pavlovické hale celodenní soustředění. Pod taktovkou trenéra Mgr. Tomáše Vovse, se tohoto jednodenního campu s wellnessem, zúčastnil výběr 16-ti dětí z Velkých Pavlovic a Brna. Program byl zahájen v ranních hodinách teambuildingem na rozvoj týmového ducha, a pak už se mladí hráči pustili do samotného tréninku badmintonových úderů. Dva dopolední bloky jsme se věnovali rozehrávce na síti a obraně smeče. Cvičení byla prokládána upravenými zápasy. Po obědě zakončeném sladkou tečkou jsme si zahráli zkrácený zápas basketbalu. Odpolední blok byl zaměřen na čtyřhru. Ta hráče možná bavila ještě víc a sehrávali se vcelku zdatně. V průběhu dne byly ještě několikrát zařazeny prvky podněcující hráče ke spolupráci. Úplný závěr badmintonového tréninku skončil náročnými přeběhy na šířku tělocvičny. Pak už měla přijít jenom zábava v podobě volné hry, střílení na bránu fotbalovým míčem, basketbalová střelba na koš, házení si s frisbee a řada dalších her. Tréninkový den jsme zakončili shrnutím a strečinkem. Následně na bazéně v Hustopečích jsme se mladí badmintonisté jen tak máčeli a rozplavávali před očekávaným mačem vodního póla mezi Brnem a Pavlovicemi. Na poločasy tento přátelský zápas skončil remízou, ale na góly s velkou převahou zvítězily Pavlovice s drtivým útokem v přečíslení. V půl sedmé se hráči rozloučili a odjeli domů.


Junior Cup 2017 Kuklenská

Březnové turnaje v Brně

25.3.2017, Brno

V březnu jsme se účastnili pouze dvou turnajů. Martin s Eliškou a Jakubem odehráli v premiéře bodovaný turnaj v kategorii U15 v X-aréně ve Slatině. Podle očekávání jsme sice skončili v prvním kole, ale byla to určitě zase nová zkušenost. Pouze pánská výprava pak odcestovala poslední březnovou sobotu do Brna na Kuklenskou na tzv. „Březnový Junior Cup.“ Hrálo se Švýcarským systémem do 15 bodů. Rychlý sled zajišťoval netradičně pouze jeden set. Martin obsadil ve starší kategorii desáté místo. Jakub přivezl zlatou medaili z mladší kategorie, kde se určitě také neztratili Viktor se Samuelem. Jakubovi patří velká gratulace za první místo a všem hráčům poděkování za účast na turnajích, snahu a bojovnost.


Austrian Open 2017

Malá badmintonová exkurze

25.2.2017, Vídeň

Podívat se na mistrovská utkání těch nejlepších, zažít atmosféru prestižního turnaje, strávit pohodový den… To všechno motivovalo některé členy oddílu k zimní návštěvě Vídně. Právě zde se totiž uskutečnil prestižní badmintonový turnaj „Austrian Open 2017“ za účasti hráčů světového žebříčku.
Z pětidenní turnajové série jsme si samozřejmě vybrali právě sobotu 25.2.2017, kdy se hrály semifinálové a finálové zápasy tohoto mezinárodního mistrovství Rakouska.
Turnaj měl sice silnou asijskou účast, ale i přesto na stupních vítězů stanulo mnoho evropských badmintonistů. Bylo jen škoda, že jsme již neviděli žádné české hráče, pro které zůstalo v tomto turnaji maximem jen druhé kolo.


Zimní Victor Cup U11

Zimní Victor Cup U11

12.2.2017, Podolí

V nedělních ranních hodinách, vyjeli Samuel a Viktor doplněni o Michala do Podolí u Brna, kde se zúčastnili turnaje „Zimní Victor Cup 2017“. Naše omladina si zde zahrála badmintonové utkání v kategorii U11. Pro kluky bylo vcelku náročné po sedmikolové sobotě, pustit se zplna do nových soubojů. V singlech sice nedokázali prorazit ze základní skupiny do finálového pavouka, ale náplast přišla posléze ve čtyřhrách. Samuel s Viktorem se probojovali do finále, kde následné podlehli po pěkném souboji silnějším soupeřům. K stříbrné medaili patří klukům gratulace.


Viktor v Brně

Velkopavlovické čtyřhry (mixi)

11.2.2017, Velké Pavlovice

Eliška vybojovala stříbrnou! Domácí turnaj. Systém hry, který byl novinkou pro nás jako pořadatele, ale všechny mladé hráče, nabízel řadu nových seznámení i napínavých okamžiků, protože do každého dalšího zápasu hráči dostali jiné soupeře i nového spoluhráče. Turnaj sice neměl velkou účast jako turnaje dvouher, ale i tak byl díky své pohodové atmosféře příjemným zážitkem pro všechny aktéry. Škoda že díky nemocem a zraněním se turnaje zúčastnili pouze čtyři badmintonisté z Velkých Pavlovic. Jako bychom pokračovali v trendu, který jsme začali na začátku roku:-)


Viktor v Brně

Leden 2017, Shark Junior Open

14.1.2017, Brno

Jelikož mnoho hráčů nám skolila chřipka, jiní se odávali jiným aktivitám a neměli na badminton čas, stalo se že i přes velké množství vyvěšených turnajů jsme měli v lednu zastoupení pouze na jednom. V sobotu 14. 1. uspořádal badmintonový oddíl Badminton Sharks Brno, turnaj pro kategorie U9 a U11. Naším želízkem v ohni byl, nově v kategorii U11, Viktor Fůkal. V prvním kole odehrál svůj zahřívací zápas velmi dobře. Po nevydařeném prvním setu obrátil hru a druhý set s jasnou převahou zvítězil. Žel v dalších dvou kolech následovali silnější soupeři, kteří nešli porazit, ale zápasy v posledních dvou kolech byly již vítězné. I zde se však odehrála celkem smolná a zbytečná ztráta jednoho setu a tak i tří bodů. Viktor se tak umístnil celkově na 14. místě a patří mu velký dík za reprezentaci velkopavlovického badmintonu.

  Výsledky turnaje           Fotogalerie   


Vánoční besídka 2016

Badmintonová vánoční besídka 2016

10.12.2016, Velké Pavlovice

Turnaj rodičů a dětí. Po celé odpoledne bojovné sestavy dvougeneračních týmů odehrály celkem šest kol, mezi kterými se všichni mohli dolaďovat a doslazovat připraveným občerstvením z autorských dílen maminek či babiček. Badmintonový míček létal z jedné strany kurtu na druhou a každý hráč předvedl podle svých možností hru ladnou, místy až bojovnou či hru s opravdovou jiskrou. A co bylo předpovězeno, stalo se skutečností. Vítězný tým „NoName“ (loni pod názvem „Maliny“) opět nenašel přemožitele a po roce obhájil opět první místo před „BK Netrefíme“ a třetí „Antispartou“. Všichni mladí badmintonisté z kroužku byli závěrem odměněni malými vánočními balíčky a všichni zúčastnění hráči pak dobrým pocitem ze sportovně stráveného dne.

  Výsledky turnaje   


Žákovský turnaj singlů 2016

Žákovský turnaj singlů U9, U11, U13

3.12.2016, Velké Pavlovice

Velkopavlovičtí badmintonisté nastoupili v početné sestavě jedenácti badmintonistů. Tradiční sestava ve starší kategorii U13, kterou tvořili Anička Drápalová, Martin Huslík a Jakub Herzán byla doplněna o Jakuba Cedivodu a dva turnajové nováčky Emu Průdkovou a Matěje Prokeše. O vůbec první turnaj se také jednalo pro domácí sestavu v kategorii U11: Lucii Dostálovou, Petra Hádlíka a Alexandra Babiče. Všichni nováčci si vedli velmi dobře a vezmeme-li k úvaze, že s badmintonem začali teprve v říjnu, patří jim velká pochvala. Samuel Horák, Michal Huslík a Viktor Fůkal pak vytvořili trojici nejmladších hráčů pro kategorii U9. V domácím prostředí získali velkopavlovičtí dvě stříbrné medaile, což může být bráno částečně jako náplast za méně vydařenou podzimní sezónou. Velká gratulace tak pro Jakuba Herzána a Samuela Horáka, kteří si tyto stříbrné medaile v singlech vybojovali.

  U13 kluci      U13 dívky      U11 kluci      U11 dívky      U9


O BRNĚNSKÉHO BÓCHAČA A BRNĚNSKOU KOC 2016

O brněnského ´BÓCHAČA´ a brněnskou ´KOC´

28.10.2016, Brno

Doslova pánská jízda na pomalu tradiční turnaj, pořádaný brněnským oddílem Komety, opět do badmintonové haly v Líšni, připadla na říjnový svátek. Sváteční medaile jsme sice nepřivezli, ale zato nasbírali cenné zkušenosti. Především pro mladší hráče to byl první (zkušební) turnaj v kategorii U11. Starší pak poznali jak mohou zamávat s herním výkonem emoce.

Výsledky turnaje v přípravě


Otevřený GPC U13 - bodovaný

Otevřený GPC U13 - bodovaný

1.10.2016, Brno

Turnaj se z pohledu výkonu velkopavlovických badmintonistů může nazvat neúspěšným, protože i přes vcelku dobrý los tohoto bodovaného turnaje, se do druhého kola pavouka podařilo probojovat pouze Aničce, která násladně podlehla nejvýše nasazené hráčce turnaje z Opavy. Snad nás výsledek pobídne k tréninku a lepším výkonům.

Výsledky turnaje


Mezinárodní turnaj nadějí U13

23-25.9.2016, Brno

První turnaj otevírající letošní školní rok. Už při zveřejnění záměru a propozic turnaje byl předpoklad, že půjdeme proti vysoce postaveným protihráčům. Pravdou zůstalo, že z připravované mezinárodní účasti se turnaje zúčastnili jen hráči ze Slovenska. Ale i tak si naši hráči mohli vyzkoušet utkání s hráči z první desítky v žebříčku ČBas, se kterými se na turnajích moc nepotkávají. Turnaj se odvíjel podle očekávání. Nepostoupili jsme ze základních skupin třebaže holky k tomu měly opravdu blízko a ve čtyřhře nás dělily od postupu čtyři bodíky ve skóre.

Výsledky turnaje

Nový školní rok 2016/17 a nábor nových hráčů

Zahájili jsme pravidelné tréninky v tělocvičně ZŠ Velké Pavlovice. Nábor nových hráčů do kroužku SVČ při ZŠ Velké Pavlovice proběhl v měsíci září.

  Informace pro nové hráče

Soustředění Pálava

Malé soustředění v "plenéru"

Léto jsme se soutěžní skupinou ukončili několika sportovními aktivitami na kole i pěšky po okolí Velkých Pavlovic a po Pálavě.
Tak již hurá do tělocvičny a do nové sezóny...